Szerbia szerte 27.441 állampolgár, ebből 1.364 gyermek vett részt az ingyenes megelőző vizsgálatokon – közölte az Egészségügyi Minisztérium. A minisztérium közleménye szerint több mint 2.000 állampolgárt utaltak be további ellenőrzésekre, és 31-en kerültek sürgős kórházba a diagnózis komolysága miatt.
Az ország több mint 200 egészségügyi intézményében a vasárnapi akció keretében összesen 152.120 egyéni vizsgálatot végeztek, ebből 11.500 pajzsmirigy ultrahang vizsgálat volt, valamint 60.000 tumor marker.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az eddigi hatnapos akció során több mint 172 ezer állampolgárt vizsgáltak meg, és több mint 15 ezer állampolgárnál diagnosztizáltak különböző betegségeket korai stádiumban, hívja fel a figyelmet a közlemény.
Zlatibor Lončar egészségügyi miniszter kiemelte, hogy a nagy részvételi arány megerősíti, hogy társadalmunkban egyre jobban tudatosul a megelőzés fontossága, és bejelentette, hogy ez a kampány a következő időszakban is folytatódik.
„Valóban van értelme annak, amit csinálunk”, mondta a miniszter, majd hozzátette: az a cél, hogy a polgárok akkor kezdjenek el rendszeresen orvoshoz járni, amikor még nincsenek tüneteik és fájdalmaik.
A megelőzés fontos (Pixabay)


