Csökkent az A és 0 vércsoportú tartalék a Vajdasági Vérátömlesztő Központban, az intézmény arra kéri a véradókat, hogy jelentkezzenek a központban. Az újvidéki vasútállomáson történt tragédiában nem tudni a sérültek és rászorulók számát.

Vért adhat bárki, aki egészséges, 18 és 65 év közötti, és az orvosi vizsgálatot követően megfelel az előírásoknak. Mindenki, aki jól és egészségesnek érzi magát potenciális véradó lehet.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A Vajdasági Vérátömlesztő Központ 7 és 19 óra között tart nyitva, szombaton 7 és 12 óra között várják a véradókat.