„Újvidék háború utáni történelmének ez egyik legnehezebb pillanata. Borzasztó tragédia. Részvétemet fejezem ki az elhunytak családjainak és szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik segítenek emberéleteket menteni, ők emberfeletti küzdelmet vívnak most” – jelentette ki Miloš Vučević, Szerbia miniszterelnöke, Újvidék város korábbi polgármestere.
„Szorgalmazni fogjuk, hogy megkerüljenek a felelősök” – mondta Vučević.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A kormányfőt követően Ivica Dačić belügyminiszter nyilatkozott az újságíróknak.
„riasztást követően a katasztrófavédők szinte azonnal kiérkeztek. Néhány órás mentést követően az akció továbbra is tart. Mintegy 80 katasztrófavédő érkezett a helyszínre, több városból is, nehézgépekkel” – magyarázta Dačić.
Hozzátette, az akció még órákig eltarthat.


