A Szerbiai Villanygazdaság készen áll a télre, mondta Dušan Živković, a vállalat vezérigazgatója, aki szerint minden termelési kapacitásuk készen áll a téli szezonra.
Živković hozzátette, hogy a bányászat és a hőenergia-ágazat nagyjavítása befejeződött, és az energiabiztonság biztosított. Živković a Politikának adott interjújában elmondta, hogy a szén- és villamosenergia-termelési rendszerek stabilan működnek, és az Szerbiai Villanygazdaság megbízhatóan képes ellátni a gazdaságot és a polgárokat. Közölte: több mint 2,4 millió tonna szén található a hőerőművek tárolóiban, ami szerinte lényegesen több a korábbi időszakokhoz képest.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az is jó, hogy a nagyon hosszú száraz időszak ellenére jelentős tartalékokat őriztünk meg a tározókban, több mint 470 gigawattórát. Ez jelentős biztonságot ad nekünk, nagyobbat, mint az előző években – tette hozzá Živković.
A hibás számlákkal kapcsolatos állampolgári panaszokat kommentálva elmondta, panaszt tehetnek, ha szerintük hibás a számla. Többféleképpen lehet benyújtani, és minden panaszra választ kapnak. A közös cél az összes hiba kijavítása és az összes dilemma megoldása a lehető legrövidebb időn belül és a lehető legjobb módon – mondta Živković.


