Ana Brnabić, a szerb parlament elnöke bejelentette, hogy az újvidéki vasútállomáson történt tragédia kapcsán eddig 40 személyt hallgattak meg. Elmondta, hogy az ügyészség átvette az esetet, és mindenki felelősségre vonásra számíthat, senki nem lesz védett.

Brnabić külön köszönetet mondott a rendőrségnek és a mentőalakulatoknak, akik szerinte „mesterien” végezték munkájukat és életeket mentettek. Hangsúlyozta, hogy Aleksandar Vučić, a szerb elnök már a baleset estéjén egyértelmű üzenetet küldött, melyben politikai és büntetőjogi felelősséget is várt.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Brnabić kritikával illette az ellenzéki médiát, mondván, hogy azok elferdítették Vučić szavait. Szerinte a szakmai felelősség kérdése itt kulcsfontosságú, és nem lehet megakadályozni az intézményeket a munkájuk végzésében. Éles kritikával illette az ellenzéket is, mondván, hogy a gyásznap bejelentését sem várták meg, és politikai haszonszerzés céljából elkezdték kihasználni a tragédiát.

A politikus elítélte a kormányépület elleni tiltakozást, ahol vörös festéket öntöttek az épületre, és ezt „értelmetlennek és emberileg felháborítónak” nevezte.