Az újvidéki vasútállomás előtetőjének a leomlása miatt szerdáig 66 személyt, szerdán pedig további ötöt hallgattak ki – közölte az újvidéki Felsőügyészség.
„Az előkészítő szakaszban folyamatban van az építészeti szakértői vizsgálat az előtető leomlása okainak a körülményeiről és folyik az előtető építészeti maradványmintáinak az elemzése is az újvidéki Felsőügyészség utasítása alapján. A szakértői vizsgálat és az okok megállapítása után lesz az ügyészség abban a helyzetben, hogy megállapítsa a felelősséget azokért a mulasztásokért, amelyek ehhez a tragédiához vezettek” – olvasható a közleményben, amely szerint a november elsejei tragédia prioritást élvez az újvidéki Felsőügyészségen, amely a rendőrséggel együttműködve minden releváns dokumentumot begyűjtött, ezeket elemzik most.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az ügyészség azt ígéri: a nyomozás eredményéről időben és rendszeresen fogják tájékoztatni a közvéleményt.
Fotó: 021.rs


