A csantavéri ivóvízben egyes elemek koncentrációja megnövekedett, ezért a Tartományi Egészségügyi Titkárság közegészségügyi felügyelősége megtiltotta annak fogyasztását.
A felügyelőség a rendszeres mintavétel során állapította meg a rossz vízminőséget. Mint Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere Facebook-bejegyzésében megírta, a következő napokban a Szabadkai Vízművek és Csatornázási Kommunális Közvállalat elvégzi az ivóvízrendszer tisztítását és fertőtlenítését annak érdekében, hogy a szolgáltatott ivóvíz ismét biztonságosan fogyasztható legyen, a felügyelőség pedig 2026.06.29-én, hétfőn ismét mintát vesz a vízből.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A lakosságot arra kérik, hogy a következő napokban várható magas hőmérsékletek miatt időben készüljenek fel a forró napokra és szerezzenek be megfelelő mennyiségű palackozott vizet az elkövetkező napokra.


