Csütörtökön jelent meg a hír, hogy a kulturális és tájékoztatási bizottság felfüggesztette az Elektronikus Médiumokat Szabályozó Testület, vagyis a REM tanácsának Bodzsoni Istvánra vonatkozó jelölési eljárását, amelyet a nemzeti kisebbségi tanácsok javaslata alapján kellett volna lefolytatni.
Erre a döntésre reagált pénteken Bodzsoni István, aki Facebook-bejegyzésében a következőképpen kommentálta a jelölési eljárás megszüntetését:
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„A Kulturális és Tájékoztatási Bizottság tegnapi döntésével megsemmisítették a nemzeti kisebbségi tanácsok jelöltjeinek kiválasztási folyamatát a REM Tanácsába. Ez megnyitná az utat egy 8 tagú, csonka összetételű Tanács létrehozásához, kisebbségi jelöltek nélkül. Sajnos hosszabb ideig nem lesz senki a Tanácsban, aki a kisebbségek érdekeit képviselné, de talán végre megindulhat ennek a fontos testületnek a munkája. A jelenlegi helyzetben ez egy pragmatikus és valószínűleg logikus döntés. Számomra megkönnyebbülés.
Másfél év munkanélküli várakozás után az életrajzomhoz még egy mondatot hozzáadhatok: a REM Tanács majdnem megalakult testületének majdnem tagjává nem vált jelölt (emlékeznek a majdnem elesett harcosok fiaira és az 1944-ben vagy később született első harcosokra).
Köszönetet mondok a magyar és más nemzeti tanácsoknak, valamint a Szerb Köztársaság Képviselőházában lévő kormánykoalíciónak a jelölésért és a támogatásért. Az úgynevezett ellenzéknek és a hozzájuk hű sajtónak, amely a legrosszabb módon támadott, semmit nem rovok fel. Megtehették. De egy figyelmeztetés nekik és az újonnan alakult médiaszabadság-védőknek: ha másoktól igazságot és objektivitást követelnek, saját házuk táján is rendet kell tenniük. A média nem lehet politikai küzdelem eszköze, a sajtószabadság pedig nem lehet párt- és személyes érdekek kérdése. Ez mindenkire vonatkozik.
Én igyekezni fogok más módon hozzájárulni a közszolgálati tájékoztatás javításához és a kisebbségi médiatér fejlődéséhez. Hogy legyen valami szebb is az életrajzomban.
Az új REM Tanácsnak sikeres munkát kívánok.”
A bejegyzése végére a jelöltségtől való búcsúként csatolta ez év januárjában a parlamenti bizottság előtt elmondott beszédét is.
„Hogy ne legyen félreértés” – zárta sorait Bodzsoni.
Felfüggesztették a kisebbségi kvótából jelölt REM-tag kiválasztásának eljárását
Bodzsoni István


