Ismét drágul a cigaretta Szerbiában, a jövedéki adó rendszeres kiigazítása miatt. A Večernje novosti szerint az áremelkedés január második felében vagy február elején várható.

A korábbi gyakorlat mentén a gyártók általában 10 dinárral emelték az árat dobozonként, ami azt jelenti, hogy a legolcsóbb 340, a legdrágább 620 dinár lesz,de ennél nagyobb áremelés is előfordulhat.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A cigaretta jövedéki adójának módosításának célja, hogy összhangba hozzák az árakat az európai uniós normákkal, amelyek szerint 2025-ig az államnak 1000 cigarettán legalább 90 eurót kell keresnie, ami dobozonként 1,8 eurót jelent.

Tavaly háromszorosára drágult a cigaretta.

Októberben a kormány nyolc százalékkal emelte a cigaretták jövedéki adóját, ami miatt a gyártók 10 dinárral emelték az árakat. Ezzel az emeléssel az állam 90,99 dinárt keresett csomagonként.