Gulyás Gergely kormányinfón ismertette a munkáshitel feltételeit, ami szerint 17 és 26 év közti fiatalok vehetik igénybe, kamatmentes, maximális összeg négymillió forint, feltétele, hogy valaki Magyarországon legalább 20 órában foglalkoztatott, vagy vállalkozó legyen. Diákhitelre jogosultak értelemszerűen nem vehetik fel, a hitelért cserébe a felvevők ötéves magyarországi munkavégzést vagy vállalkozói tevékenységet kell, hogy vállaljanak.
A gyermekvállalást is támogatják ezzel, egy gyermek után két évig felfüggesztik a törlesztési kötelezettséget, két gyermeknél újabb kétéves moratóriumot vezetnek be, illetve az akkor fennálló tartozás felét elengedik, a harmadik gyereknél pedig a teljes összeggel teszik meg ugyanezt. Tízéves a futamidő, ez alatt kell visszatörleszteni a munkáshitelt.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A munkáshitel a napokban bejelentett nemzeti konzultációban is szerepel mint kérdéses pont.


