A Vajdasági Magyarok Demokratikus Közössége (VMDK) határozott állásfoglalását kívánja kifejezni Góli Csilla, Szabadka alpolgármestere nyilatkozatával kapcsolatban, amely a Szabadkai Vasútállomás hivatalos felirataira vonatkozik.

A VMDK közleményében kiemeli: sajnálatos módon a nyilatkozatban csupán a szerb, magyar és angol nyelvű feliratok alkalmazását említette, figyelmen kívül hagyva a horvát és bunyevác nyelvek hivatalos használatát

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Ez a megnyilvánulás nem csupán a helyi közösség nyelvi sokszínűségét tagadja meg, hanem diszkrét diszkriminációt is jelent a nemzeti kisebbségek tagjai számára. Ha egyszer megbontjuk a jogbiztonságot, akkor onnan nincsen visszaút; holnap mi is abban a cipőben találhatjuk magunkat!”, írják.

A VMDK szerint az illetékes tartományi titkárság hivatalos levélben figyelmeztette Szabadka Város vezetését, hogy minden hivatalos nyelven kötelező kiírni a feliratokat, biztosítva ezzel a jogszabályok betartását.

A VMDK felhívja a figyelmet arra, hogy a helyi vezetőknek, beleértve Góli Csillát is, nemcsak a politikai irányelveknek, hanem a jogi kereteknek is megfelelően kellene eljárniuk. Kérdésként merül fel: vajon Góli Csilla és a VMSZ számára Aleksandar Vučić kijelentése felülírja a törvényt?

Kérik, hogy a városvezetés érvényesítse a jogszabályokat, és biztosítsa, hogy Szabadka valóban egy többnyelvű, kulturálisan gazdag közösség maradjon.

A VMDK határozottan támogatja a nyelvi egyenlőséget és a kulturális identitás megőrzését, ezért elkötelezetten dolgozik a magyar közösség jogainak védelmében, áll a közleményben.