„Újvidék háború utáni történelmének ez egyik legnehezebb pillanata. Borzasztó tragédia. Részvétemet fejezem ki az elhunytak családjainak és szeretnék köszönetet mondani mindazoknak, akik segítenek emberéleteket menteni, ők emberfeletti küzdelmet vívnak most” – jelentette ki Miloš Vučević, Szerbia miniszterelnöke, Újvidék város korábbi polgármestere.

„Szorgalmazni fogjuk, hogy megkerüljenek a felelősök” – mondta Vučević.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

A kormányfőt követően Ivica Dačić belügyminiszter nyilatkozott az újságíróknak.

„riasztást követően a katasztrófavédők szinte azonnal kiérkeztek. Néhány órás mentést követően az akció továbbra is tart. Mintegy 80 katasztrófavédő érkezett a helyszínre, több városból is, nehézgépekkel” – magyarázta Dačić.

Hozzátette, az akció még órákig eltarthat.

Nyolc halálos áldozatot követelt az épületomlás Újvidéken