A Vajdasági Vérátömlesztő Központ közölte, hogy pénteken délután annyi ember jött vért adni, hogy a véges kapacitásaik miatt nem tudtak mindenkit fogadni, de aki november elsején nem jutott sorba, azt várják szombaton reggel hét órától, ugyanis továbbra is szükség lesz az A és 0 vércsoportú személyektől vértartalékra.
Vért adhat bárki, aki egészséges, 18 és 65 év közötti, és az orvosi vizsgálatot követően megfelel az előírásoknak. Mindenki, aki jól és egészségesnek érzi magát potenciális véradó lehet. A Vajdasági Vérátömlesztő Központ szombaton 7 és 12 óra között várja a véradókat.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Pénteken délután nagyon sokan gyűltek össze a Vajdasági Vérátömlesztő Központ székháza előtt, hogy vért adjanak a délben történt tragédia sérültjeinek (Fotó: Irina Németh Tucakov)


