Milan Đurić újvidéki polgármester közölte, hogy a tartományi székváros kifizeti annak a 13 elhunytnak a temetését, aki akkor veszítette életét, amikor rájuk omlott az újvidéki vasútállomás épületének védőtetője. Mint mondta, ilyen módon is megpróbálnak legalább valamennyire segíteni az áldozatok családjainak.
A polgármester emlékeztetett, hogy Újvidéken háromnapos gyászt hirdettek.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Đurić megerősítette azokat az információkat, hogy az állomásépülettől eltérően, amit felújítottak, a leszakadt védőtető nem került felújításra.
A polgárok este a városközpontba mentek, ahol gyertyagyújtással emlékeznek az áldozatokra. A legutolsó hivatalos információk szerint 13 személy vesztette életét, köztük egy gyermek.
Újvidéki tragédia: Hivatalosan is tizenháromra nőtt a halottak száma
Gyertyagyújtással emlékeznek Újvidék központjában a tragédia áldozataira (Fotó: N1)


