November 1-jén, Újvidéken tragikus baleset történt, amikor a vasútállomás előtetője leomlott. A városi főügyészség tájékoztatása szerint mostanra az összes áldozatot azonosították.
„A helyszíni szemle és a szükséges szakértői vizsgálatok a rendőrséggel együttműködve történtek, és jelenleg teljes kapacitással folynak a nyomozási intézkedések az ügy minden körülményének feltárása érdekében” – közölte a főügyészség.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A közlemény szerint a mai nap folyamán legalább húsz személy meghallgatását rendelték el, köztük a közlekedési, építésügyi és infrastrukturális minisztérium illetékes tisztviselőit, a vasút munkatársait, valamint az újvidéki Kulturális Örökségvédelmi Intézet felelős képviselőit. Az ügyészség célja minden bűncselekmény releváns elemének és az érintettek büntetőjogi felelősségének megállapítása. Az ügy előrehaladásáról a nyilvánosságot folyamatosan tájékoztatják.


