A Topolya községben működő általános iskolák társalapítójává vált a Magyar Nemzeti Tanács.A intézmények alapító jogainak részleges átruházásáról szóló szerződést kedden írta alá Szatmári Adrián, Topolya polgármestere és Fremond Árpád, az MNT elnöke.
A gunarasi Dózsa György-, a bácskossuthfalvi Id. Kovács Gyula-, valamint a zentagunarasi Október 18-a Általános Iskola alapítójogainak átruházásáról szóló szerződések aláírásával fontos beruházások valósulhatnak meg ezekben az intézményekben.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
A nemzeti kisebbségek nemzeti tanácsairól szóló törvény 2014-es megváltoztatása óta ez az első alkalom, hogy a Magyar Nemzeti Tanács társalapítójává váljon oktatási intézménynek. Fremond Árpád kiemelte, hogy ez hatalmas előrelépés a nemzeti kisebbségi jogérvényesítés terén, ugyanis teljes egészében összhangban van az MNT oktatásfejlesztési stratégiájával, amelyet az elkövetkező öt évben terveznek megvalósítani.


