A szerb kormány nagy figyelmet fordít a közszolgálati tájékoztatás területére, és a szaktárca számára nincsenek független vagy nem független médiumok, csupán regisztrált médiumok, amelyek száma összesen 2194, jelentette ki Dejan Ristić információs és távközlési miniszter.

Ristić azt is hangsúlyozta, hogy jelenleg 76 újságírói egyesület működik, három önszabályozó testület, és ugyanennyi szakszervezet.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

„Ez egy igen népes és dinamikus közösség. A minisztérium igyekszik a médiaközösségen belüli párbeszéd egyik platformjaként szolgálni, de nem az egyetlenként. Számunkra nincs olyan téma, amiről ne lennénk hajlandók beszélni, és nincs olyan partner, aki nem kívánatos” – nyilatkozta Ristić a NIN hetilapnak.