A Pannon RTV műsorában elhangzott kritikák után nem a Prosperitati Alapítvány vezetése, hanem Juhász Bálint, a Tartományi Képviselőház elnöke indított látványos videókampányt az alapítvány védelmében. Ez önmagában felveti a kérdést: ha a Prosperitati önálló intézmény, miért egy vezető pártpolitikus érzi kötelességének megmagyarázni működését és elhárítani a kritikákat? – teszi fel a kérdést a VMDK.
Mint közleményükben fogalmaznak, a történet már régen nem egy alapítványról szól, hanem arról a politikai rendszerről, amely évek óta egy szűk pártelit kezében összpontosítja a döntéseket, a befolyást és a közösségi források feletti ellenőrzést.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
„A vajdasági magyar közösségnek joga van tudni, kik döntenek valójában a milliárdos támogatásokról, milyen szempontok alapján, és kinek tartoznak elszámolással.
Aki az átláthatóságot támadásnak, a társadalmi kontrollt pedig veszélynek tekinti, az valójában nem a közösség érdekeit védi, hanem a hatalom ellenőrizhetetlenségét. A közösségi pénzek nem egy párt tulajdonát képezik, és nem szolgálhatnak politikai befolyásszerzés eszközéül.
A vajdasági magyarok nem statiszták a saját közösségükben. Joguk van a válaszokhoz, az átláthatósághoz és ahhoz, hogy a közösségi források sorsáról ne zárt politikai körökben szülessenek döntések.” – írják közleményükben.


