A szerb hadsereg új és korszerűsített haditechnikai eszközeinek és rendszereinek bemutatóján Aleksandar Vučić szerb államfő bejelentette, hogy a fegyveres erők egyre erősebbek, és a jövő márciusban induló sorkatonai szolgálattal még inkább megerősödnek. A haditechnikai szemlét a batajnicai katonai repülőtéren tartották.
„A hadseregünk egyre erősebb, de igazán erősek akkor leszünk, amikor elindul a sorkatonai szolgálat. Ez tovább növeli majd védelmi kapacitásainkat. Hogy mikor is kezdünk? Úgy beszéltük, hogy márciusban indul a folyamat, vagyis a bürokratikus eljárások már ez előtt megkezdődnek. Márciusban indul a rövid, nagyon rövid sorkatonai szolgálat, amelyről úgy gondolom, hogy minden férfinak és sok lánynak is a javára válik majd: sokkal több felelősségre, komolyságra tanít, és egy teljesen más életszemléletet ad” – fejtette ki Vučić, aki szombaton bejelentette, nemsokára lemond az államfői tisztségről. Ezt minden bizonnyal azért teszi, mert hamarosan lejár a kétszer öt éves mandátuma, és többször nem lehet elnök. A következő választáson, amelyet neki kell kiírnia pedig szinte biztos, hogy a haladók listavezetője, és ezáltal miniszterelnök-jelöltje is. lesz.
Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!
Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ) – Banki átutalás vagy Paypal
Az államfő elégedettségét fejezte ki amiatt, hogy a bemutatón első alkalommal láthatók rakéták és irányított bombák is, hozzátéve, hogy korábban szinte csak magukat a fegyvereket és a repülőgépeket mutatták be, a lőszereket és a precíziós eszközöket nem.


