Csütörtökön kerül a kormány napirendjére az idei költségvetés módosítási javaslata – jelentette be Miloš Vučević kormányfő.

„Nyolc milliárd dinárral több pénzt különítünk majd el a tanügyi dolgozók számára, fizetésemelés nélkül, mert többen dolgoznak. Megoldottuk a munkajogi státuszukat” – közölte.

Támogassa a független vajdasági magyar újságírást!

Havi 5 euróért reklámmentesen olvashatja portálunkat és a PLUSZ rovat tartalmait.
Tovább az előfizetési oldalra: Kártyás előfizetés (ÚJ)Banki átutalás vagy Paypal

Arról is beszélt, hogy az év végéig módosulni fog a büntetőjogi törvény, amivel az oktatásügyi és egészségügyi alkalmazottak különleges elbírálásban részesülnek majd, amennyiben támadás éri őket.

„Ez volt a tanügyi dolgozók követelése, amit az év végéig teljesíteni fogunk” – nyilatkozta Vučević.